داپوکستین چیست؟ (عوارض و روش مصرف برای زودانزالی)

داپوکستین (Dapoxetine) با نام‌های تجاری داکسوپیل (Daxopil) و اگزیرکت (Exerect) یکی از مشهوترین انواع قرص‌های تاخیری است و برای درمان اختلال زودانزالی در آقایان بین 18 تا 64 سال تجویز می‌شود. این دارو تاثیر مثبتی روی زودانزالی دارد اما از آنجایی که از داروهای موثر بر سیستم عصبی محسوب می‌شود، به هیچ عنوان نباید برای طولانی‌مدت و به صورت خودسرانه مصرف شود. همچنین پس از مصرف دارو احتمال بروز عوارضی مانند سرگیجه، سردرد، ضعف یا حالت تهوع وجود دارد. به همین دلیل دوز و نحوه‌ی مصرف دارو باید کاملا تحت نظارت پزشک باشد. در ادامه با مجله اینترنتی لی‌لی‌مگ همراه شوید تا شما را با دوز و روش مصرف، عوارض جانبی و نکات احتیاطی در مصرف داروی داپوکستین آشنا کرده و به تمامی سوالات شما درباره‌ی این قرص پاسخ دهیم.

قرص داپوکستین چیست؟

اطلاعات دارویی و موارد مصرف داپوکستین

داپوکستین – Dapoxetine
نام تجاری دارو قرص داکسوپیل، قرص اگزیرکت، قرص داپیکو، قرص داپوفورس، داپوژیل
نوع دارو مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین (SSRI)
موارد استفاده درمان زودانزالی در آقایان
اشکال دارویی داپوکستین
قرص داپوکستین 30 میلی‌گرم
قرص داپوکستین 60 میلی‌گرم

قرص داپوکستین برای چیست؟

داپوکستین یکی از انواع داروهای مهارکننده‌ی انتخابی بازجذب هورمون سروتونین (SSRI) است که برای درمان زودانزالی در آقایان بین 18 تا 64 سال تجویز می‌شود. البته این دارو فقط برای اختلال زودانزالی مناسب است و برای درمان سایر مشکلات جنسی نظیر اختلال در نعوظ یا پایین بودن میل جنسی تجویز نمی‌شود. همچنین این دارو هیچ تاثیری در درمان افسردگی نداشته و برای این منظور تجویز نمی‌شود.

مصرف طولانی‌مدت داپوکستین مشابه سایر داروهای SSRI ممکن است عوارضی نظیر مشکلات روانپزشکی، واکنش‌های پوستی، افزایش وزن بدن، کاهش میل جنسی، تهوع، سردرد، ضعف و ناراحتی معده به همراه داشته باشد. با این وجود، مزایای این دارو در درمان اختلال انزال زودرس به اندازه‌ای قابل توجه است که باعث می‌شود عوارض احتمالی آن قابل صرف نظر کردن باشد (منبع). به همین دلیل این قرص در ایران و بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یکی از گزینه‌های موثر برای درمان زودانزالی شناخته می‌شود.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد این قرص در درمان زودانزالی، ویدئوی زیر را تماشا کنید:

در صورت تمایل می‌توانید صوت این ویدئو را جداگانه بشنوید:

https://lilimag.net/wp-content/uploads/2021/04/dapoxetine-voice.mp3

پیش از اینکه به ادامه‌ی بحث بپردازیم، باید به این پرسش پاسخ دهیم که اصولا منظور از زودانزالی چیست؟

منظور از زودانزالی (Premature Ejaculation یا PE) شرایطی است که یک مرد خیلی زودتر از زمانی که خودش یا شریک جنسی‌اش انتظار دارند، به ارگاسم می‌رسد. این عارضه در برخی از آقایان موقتی است و به صورت طبیعی و خودبخودی بهتر می‌شود. اما در سایر مردان، استفاده از روش‌های درمانی نظیر قرص داپوکستین برای درمان این مشکل ضروری است.

نحوه و مدت زمان اثر قرص داپوکستین

مکانیزمی که داپوکستین از طریق آن بر انزال زودرس تأثیر می‌گذارد، هنوز مشخص نیست. اما فرض بر این است که این دارو با مهار انتقال دهنده‌ی سروتونین و متعاقبا افزایش عملکرد سروتونین در گیرنده‌های قبل و بعد از سیناپسی کار می‌کند.

قرص داپوکستین بلافاصله پس از مصرف در بدن جذب شده و پس از 1 تا 2 ساعت به حداکثر غلظت و اثرگذاری می‌رسد. نکته‌ی جالب این است که داپوکستین در مقایسه با سایر داروهای SSRI که برای رسیدن به تاثیرگذاری مناسب به 2 هفته یا بیشتر زمان نیاز دارند، سرعت اثرگذاری بسیار بالاتری دارد. این دارو عمدتا در کبد و کلیه متابولیزه شده و مهمترین متابولیت آن داپوکستین-N-اکسید است. این ترکیب یک مهارکننده‌ی انتخابی بازجذب سروتونین از نوع ضعیف است و به همین جهت هیچ گونه اثر بالینی در بدن ندارد. در نهایت متابولیت‌های این دارو عمدتا از طریق ادرار دفع می‌شوند. نیمه عمر اولیه داپوکستین 1.31 ساعت برای دوز 30 میل و 1.42 ساعت برای دوز 60 میل، و نیمه عمر پایانی آن برای دوز 30 و 60 میل به ترتیب 18.7 و 21.9 ساعت است.

انواع تجاری قرص داپوکستین یا داکسوپیل چیست؟

دوز و نحوه مصرف داپوکستین

داپوکستین در دو شکل قرص 30 میل و 60 میل تجویز می‌شود. قرص داپوکستین 60 در مقایسه با قرص داپوکستین 30، زمان انزال در مبتلایان به زودانزالی دائمی را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد. اما در مبتلایان به زودانزالی موقت، تفاوتی بین تاثیرگذاری قرص 30 و 60 میل وجود ندارد. در ادامه شما را با نحوه‌ی مصرف این قرص آشنا می‌کنیم:

طریقه مصرف قرص داپوکستین برای زود انزالی

اولین و مهمترین نکته در مصرف دارو این است که “قرص داپوکستین را باید دقیقا براساس تجویز پزشک مصرف کنید”. همچنین دقت کنید که این دارو به هیچ عنوان نباید به صورت روزانه و منظم استفاده شود. مصرف دارو فقط باید 1 تا 3 ساعت قبل از ارتباط جنسی باشد (منبع).

معمولا شروع مصرف این قرص با دوز 30 میلی‌گرم است. ممکن است دکتر دوز دارو را در ادامه افزایش داده و به 60 میلی‌گرم برساند. البته افزایش دوز فقط در صورتی تجویز می‌شود که:

 1. دوز 30 میلی‌گرم هیچ گونه عوارض جانبی مثل ضعف، سرگیجه، تهوع یا سردرد برای شما نداشته باشد.
 2. دوز 30 میلی‌گرم تاثیر مناسب و کافی برای درمان زودانزالی را نداشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با نحوه‌ی مصرف داپوکستین و موارد مهم درباره‌ی آن، شما را به دیدن ویدئوی زیر دعوت می‌کنیم:

توجه:  پیش از اینکه قرص داپوکستین را مصرف کنید، حتما قسمت بعدی این مقاله را با دقت مطالعه کرده تا با نکات مهم در مصرف این دارو آشنا شوید.

طریقه مصرف قرص داکسوپیل چیست

نکات مهم در طریقه مصرف داپوکستین

 • از مصرف بیش از یک قرص داپوکستین در هر 24 ساعت اکیدا پرهیز کنید. در ضمن این قرص برای استفاده‌ی منظم و روزانه طراحی نشده است. این دارو را فقط باید 1 تا 3 ساعت قبل از رابطه‌ی جنسی مصرف کنید.
 • مصرف بیش از اندازه‌ی دارو باعث اعتیاد و وابستگی می‌شود. در نظر داشته باشید که دوره‌ی ترک مصرف داپوکستین باید تحت نظارت پزشک اجرا شود. زیرا قطع و ترک غیراصولی دارو می‌تواند باعث اختلال در خواب و سرگیجه شود.
 • به هیچ عنوان برای بازدهی و اثرگذاری سریع‌تر، دوز تجویز شده‌ی دارو را افزایش ندهید.
 • برای اینکه احتمال وقوع عوارض جانبی داپوکستین را به حداقل برسانید، قرص را با یک لیوان پر از آب میل کنید.
 • این قرص طعم تلخی دارد، به همین دلیل از جویدن آن پرهیز کرده و فقط آن را ببلعید. همچنین می‌توانید قرص را با غذا یا بدون غذا مصرف کنید.
 • از مصرف همزمان قرص با نوشیدنی‌های حاولی الکل پرهیز کنید.
 • آب گریپ فروت حاوی نوعی ترکیب شیمیایی است که می‌تواند مقدار داپوکستین در جریان خون را افزایش داده و احتمال وقوع عوارض جانبی را بیشتر کند. به همین دلیل اگر آب گریپ فروت مصرف کردید، حداقل تا 24 ساعت پس از آن از مصرف قرص داپوکستین اجتناب کنید.
 • ضعف یا سرگیجه از جمله عوارض جانبی دارو هستند. اگر پس از مصرف دارو این علائم ظاهر شد، از رانندگی یا انجام سایر کارهای حساس پرهیز کنید.
 • مصرف قرص داپوکستین و افزایش دوز آن باید تحت نظر پزشک باشد. بنابراین به صورت دوره‌ای و منظم با پزشک خود ملاقات کرده و در مورد نحوه‌ی مصرف و دوز دارو از ایشان مشورت بگیرید.
 • قرص داپوکستین براساس نیاز و شرایط بدنی شخص شما تجویز شده است. بنابراین از پیشنهاد کردن آن به سایر افرادی که مشکل زودانزالی دارند، پرهیز کنید.
 • از مصرف قرص تاریخ گذشته اکیدا اجتناب کرده و آن را به داروخانه‌ها تحویل دهید.

روش نگهداری داپوکستین

قرص داپوکستین را دور از چشم و دسترس کودکان قرار دهید و در دمای کمتر از 30 درجه سانتی‌گراد قرار دهید.

بهتر است دارو را در یک محیط خنک، خشک و دور از نور مستقیم خورشید و گرما نگهداری کنید. در ضمن برای نگهداری این دارو می‌توانید از ظروف و ابزارهای مخصوص نگهداری استفاده کنید. برای مشاهده و خرید این ابزارها، از لینک زیر استفاده کنید.

قرص داپوکستین خارجی

موارد احتیاط قرص داپوکستین

در صورتی که هر یک از شرایط یا بیماری‌های زیر را دارید، پیش از مصرف قرص داپوکستین با پزشک خود مشورت کنید:

 • مبتلایان به سایر مشکلات جنسی نظیر اختلال در نعوظ
 • سابقه‌ی ضعف و غش کردن
 • مبتلایان به بیماری‌های قلبی
 • سابقه‌ی خونریزی بی‌دلیل یا مشکل در لخته شدن خون
 • مبتلایان به صرع
 • سابقه‌ی ابتلا به بیماری‌های روانی نظیر اختلال دو قطبی، افسردگی یا شیدایی
 • مبتلایان به بیماری گلوکوم (فشار بالای چشم)
 • مبتلایان به مشکلات کبدی یا کلیوی
 • سابقه‌ی هرگونه واکنش آلرژیک به یک دارو

به علاوه، در صورتی که از هر یک از داروهای ضدافسردگی و روان‌پریشی استفاده می‌کنید، موضوع را به پزشک اطلاع دهید. این داروها ممکن است با قرص داپوکستین تداخل دارویی داشته باشند (درباره تداخل دارویی داپوکستین در بخش‌های بعدی توضیح خواهیم داد).

موارد ممنوعیت مصرف داپوکستین

مصرف قرص داپوکستین در آقایان با هریک از شرایط زیر اکیدا ممنوع است:

 • مبتلایان به اختلال متوسط تا شدید کبدی
 • افرادی که داروهای مهار کننده‌ی CYP3A4 نظیر تلیترومایسین، کتوکونازول و ریتوناویر مصرف می‌کنند.
 • مبتلایان به نارسایی قلبی، افرادی که از پیس میكر دائمی استفاده می‌کنند یا مبتلایان به سایر بیماری‌های ایسکمیک قلب
 • کودکان و افراد بزرگتر از 65 سال

مصرف داپوکستین در بارداری و شیردهی

قرص داپوکستین دارویی مخصوص آقایان است و کاربردی در خانم‌ها ندارد. به همین دلیل مطالعه‌ی دقیقی درباره تاثیر مصرف آن در زنان باردار یا شیرده صورت نگرفته و به طور کلی مصرف آن برای خانم‌ها ممنوع است.

مصرف داپوکستین برای کودکان

مصرف قرص داپوکستین فقط در آقایان بزرگتر از 18 سال مجاز است. مصرف این دارو برای کودکان و نوجوانان کوچکتر از 18 سال اکیدا ممنوع است.

عوارض جانبی قرص داپوکستین چیست؟

عوارض قرص داپوکستین

قرص داپوکستین در کنار تاثیر مناسبش روی زودانزالی، برخی عوارض جانبی ناخواسته هم دارد که البته احتمال بروز آنها بسیار ناچیز است (یک نفر از هر 10 نفر).

عوارض داپوکستین عبارتند از:

 • حالت تهوع
 • ضعف
 • سرگیجه
 • تعریق
 • خشکی دهان
 • سردرد
 • اسهال
 • اختلال در خواب

در صورت بروز عوارض جانبی فوق، به توصیه‌های زیر عمل کنید تا مشکل به سرعت برطرف شود:

 • در صورتی که پس از مصرف دارو دچار سرگیجه شدید، روی زمین نشسته و سر را بین زانوها قرار دهید. همچنین می‌توانید تا زمان برطرف شدن علائم دراز بکشید.
 • اگر بعد از مصرف قرص دچار حالت تهوع، تعریق یا ضعف شدید، احتمال غش کردن وجود دارد. برای جلوگیری از این اتفاق روی زمین بشینید تا علائم برطرف شود.
 • در صورتی که پس از مصرف داپوکستین احساس سردرد کردید، یک لیوان پر از آب بنوشید. اگر مشکل برطرف نشد، به داروخانه مراجعه کرده و پس از توضیح شرایط به داروساز، با نظر ایشان از مسکن استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید که معمولا عوارض داروی داپوکستین فقط در چند نوبت اول از مصرف دارو ظاهر می‌شوند. به این معنا که عوارض دارو پس از چند مرتبه مصرف و پس از سازگاری بدن با آن، دیگر ظاهر نخواهند شد.

توجه 1: اگر با وجود چند مرتبه مصرف داپوکستین، همچنان عوارض جانبی ظاهر می‌شود، حتما موضوع را به اطلاع پزشک برسانید.

توجه 2: اگر عوارض جانبی دارو به صورت طبیعی از بین نرفت یا تشدید یافت، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

آیا داپوکستین باعث مشکلات جنسی می‌شود؟

در نظر داشته باشید که قرص داپوکستین بر عملکرد جنسی هم عوارضی خواهد داشت. هر چند این عوارض در مقایسه با سایر داروهای مهارکننده‌ی بازجذب سروتونین (SSRI) مثل قرص‌های پاروکستین، سرترالین، قرص سیتالوپرام و فلوکستین که علاوه بر درمان افسردگی، برای درمان زودانزالی هم تجویز می‌شوند، بسیار خفیف است. این موضوع یکی از مزایای درمان زودانزالی با داپوکستین است. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر این قرص به صورت اصولی و مطابق با تجویز پزشک متخصص مصرف شود، عوارض بسیار خفیفی در کاهش میل جنسی (کمتر از یک درصد) و اختلال در نعوظ (کمتر از 4 درصد) خواهد داشت.

مسمومیت با قرص داپوکستین

تاکنون در آزمایشات بالینی هیچ موردی درباره‌ی اوردوز با قرص داپوکستین گزارش نشده است. با این وجود به هیچ عنوان بیش از یک عدد قرص در طول یک شبانه روز مصرف نکنید. در ضمن اگر پس از مصرف قرص هر یک از عوارض جانبی فوق با شدت زیاد ظاهر شد، فورا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

عوارض قرص داپوکستین هیدروکلراید

تداخل دارویی داپوکستین

مصرف قرص داپوکستین با داروهای ضد افسردگی زیر تداخل دارد:

 • تیوریدازین
 • مهارکننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAOIs) مانند فنلزین، ایزوکاربوکسازید، موکلوبومید و سلژیلین
 • سایر مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) مانند فلوکستین، فلووکسامین، پاروکستین، سیتالوپرام و سرترالین
 • مهارکننده‌های بازجذب سروتونین-نوراپی‌نفرین (SNRIs) مانند ونلافاکسین، دس‌ونلافاکسین، دولوکستین و لوومیلناسیپران
 • داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای مانند آمی‌تریپتیلین، ایمیپرامین، کلومیپرامین، دزیپرامین، تریمیپرامین، دوکسپین

اگر هر یک از داروهای فوق را مصرف می‌کنید، حداقل 14 روز پس از قطع مصرف دارو مجاز به استفاده از قرص داپوکستین هستید. همچنین پس از مصرف داپوکستین، حداقل باید 7 روز صبر کرده و سپس داروهای ضد افسردگی فوق را مصرف کنید.

علاوه بر موارد فوق، داپوکستین با داروهای زیر هم تداخل داشته و مصرف همزمان این داروها باعث تغییر در اثرگذاری آنها می‌شود:

 • داروهای ضد میگرن
 • داروهای ضد درد غیر استروئیدی (NSAID)
 • داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین
 • داروهای ضد فشار خون مانند وراپامیل و دیلیتازم
 • داروهای خاص برای عفونت قارچی مانند فلوکونازول
 • داروهای خاص برای HIV از جمله ریتوناویر، ساکوییناویر و آتازاناویر
 • آنتی بیوتیک‌های خاص برای درمان عفونت مانند تلیترومایسین، اریترومایسین، کلاریترومایسین
 • داروی ضدتهوع اپرپیتانت
 • ترامادول

توجه: اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید (حتی داروهای گیاهی)، حتما این موضوع را به اطلاع پزشک یا مسئول داروخانه برسانید. اگر مصرف همزمان قرص داپوکستین با این دارو مشکلی نداشت، اقدام به مصرف قرص کنید.

چه داروهایی با داپوکستین تداخل دارویی دارند؟

آیا مصرف همزمان داپوکستین و سیلدنافیل مجاز است؟

بسیاری از آقایانی که مشکل زودانزالی دارند، از عارضه‌ی اختلال در نعوظ (Erectile Dysfunction یا ED) هم رنج می‌برند. معمولا در این شرایط همزمان از قرص داپوکستین و داروهای مهار کننده PDE5 مثل قرص ویاگرا (سیلدنافیل) یا قرص تادالافیل استفاده می‌شود. در این بین سوال مهم این است که آیا داپوکستین با این قرص‌ها تداخل دارویی دارد؟

برای پاسخ به این پرسش، مقاله‌ای در سال 2006 میلادی در ژورنال نیچر (Nature) به چاپ رسیده است که نشان می‌دهد مصرف داپوکستین با سیلدنافیل و تادالافیل هیچ گونه تداخل دارویی ندارد (منبع). در این تحقیق 24 مرد مورد آزمایش قرار گرفتند. به این شکل که به نیمی از نمونه‌ها ترکیب 60 میلی‌گرم داپوکستین + 20 میلی‌گرم سیلدنافیل و به نصف دیگر ترکیب 60 میلی‌گرم داپوکستین + 100 میلی‌گرم تادالافیل داده شد. در نهایت با اندازه گیری غلظت پلاسمای دو گروه پس از سپری شدن یک بازه‌ی زمانی مشخص، آشکار شد که قرص داپوکستین تاثیری بر عملکرد دو داروی دیگر در بدن ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی این تحقیق علمی، به فایل pdf زیر مراجعه کنید.

با این وجود، برخی از شواهد نشان می‌دهد که مصرف همزمان داپوکستین با قرص ویاگرا (سیلدنافیل) یا قرص تادالافیل باعث افت شدید فشار خون می‌شود. بنابراین در این مورد توصیه می‌کنیم که فقط به دستور و تجویز پزشک عمل کرده و فقط با تایید ایشان، این داروها را به صورت همزمان مصرف کنید.

آیا مصرف قرص داپوکستین با الکل خطرناک است؟

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف همزمان داروی داپوکستین با الکل (یا هرگونه مشروبات الکلی) تاثیری بر عملکرد قرص داپوکستین ندارد. با این وجود برخی معتقدند که مصرف همزمان این قرص با نوشیدنی‌های الکلی باعث افزایش اثر آرام‌بخشی الکل شده و این موضوع ریسک غش کردن و بروز اختلالات خواب را افزایش می‌دهد (منبع). به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مصرف همزمان دارو با الکل اجتناب کنید.

ترکیب قرص داپوکستین با سیلدنافیل

سخن پایانی درباره قرص داپوکستین

به عنوان سخن نهایی توجه داشته باشید که زودانزالی روش‌های درمان مختلفی دارد. و نکته‌ی مهم این است که در هر بیمار روش درمانی متفاوت است. به همین دلیل از مصرف خودسرانه‌ی قرص‌های تاخیری پرهیز کرده و برای انتخاب بهترین روش درمانی، به روانپزشک یا پزشک متخصص اورولوژیست مراجعه نمایید.

در پایان به چند پرسش پرتکرار درباره قرص داپوکستین پاسخ می‌دهیم:

آیا قرص داپوکستین واقعا موثر است؟

بله؛ براساس مطالعات صورت گرفته قرص داپوکستین در یک فرآیند سریع و تنها در عرض 1 تا 2 ساعت روی بدن تاثیر گذاشته و زمان انزال در مبتلایان به انزال زودرس را به طور متوسط بین 3 تا 4 دقیقه افزایش می‌دهد. البته میزان اثرگذاری این دارو در افراد مختلف تفاوت داشته و ممکن است کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد.

قیمت داپوکستین 30 و 60 چقدر است؟

در خارج از کشور، قیمت قرص داپوکستین 30 بین 2 تا 4 دلار برای هر عدد قرص و قیمت داپوکستین 60 بین 3 تا 4.5 دلار برای هر عدد قرص است. در ایران نیز قیمت این قرص بین 100 تا 300 هزار تومن است. لازم به ذکر است که این قیمت‌ها مربوط به سال 1400 شمسی (2021 میلادی) است.

آیا خرید داپوکستین 30 یا 60 بدون نسخه امکان دارد؟

خیر؛ مصرف این قرص بدون تجویز پزشک ممنوع است و نمی‌توان آن را بدون نسخه از داروخانه‌ها تهیه کرد. در ضمن اکیدا توصیه می‌کنیم از خرید اینترنتی قرص داپوکستین خارجی یا ایرانی پرهیز کرده و این قرص را پس از تجویز پزشک و فقط از داروخانه‌های مجاز تهیه کنید.

آیا مصرف همزمان قرص داپوکستین با پاروکستین مجاز است؟

اکیدا از مصرف همزمان این دو دارو اجتناب کنید. در نظر داشته باشید که پاروکستین یک داروی اعصاب و روان است که علاوه بر درمان افسردگی، برای انزال زودرس هم موثر است. به همین جهت اگر در دوره‌ی مصرف این دارو هستید، دوره را مطابق تجویز پزشک ادامه داده و از مصرف همزمان آن با داپوکستین پرهیز کنید.

سوال دیگری درباره قرص داپوکستین دارید؟ آن را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

× توجه!
دوز مصرفی، عوارض جانبی و سایر اطلاعات ارائه شده در این مطلب با توجه به وبسایت‌های خارجی و دیگر مراجع جمع‌آوری شده و لی‌لی‌مگ هیچ گونه مسئولیتی در قبال صحت آنها ندارد. توصیه می‌کنیم داروی داپوکستین را فقط تحت نظر پزشک مصرف کنید.

2 دیدگاه دربارهٔ «داپوکستین چیست؟ (عوارض و روش مصرف برای زودانزالی)»

 1. ی قرص تاخیری ک هم مث ویگرا نعوظ رو بهبود بده و هم خواص دیرانزالی داشته باشه ،،،دوتا مشکلم با هم رفع کنه ،،داریم چنین قرصیرو ؟؟??

  1. سلام دوست عزیز
   قرصی که به صورت همزمان روی هر دو عارضه تاثیر رضایت بخش داشته باشد، وجود ندارد. البته برخی عنوان می کنند که قرص هایی نظیر ویاگرا یا قرص تادالافیل یا قرص واردنافیل علاوه بر اختلال نعوظ، برای زود انزالی هم مناسب هستند. با این حال تاثیر آنها روی زود انزالی در مقایسه با داپوکستین ضعیف تر است.
   اما اگر به هر دو عارضه مبتلا هستید، می توانید تحت نظر پزشک متخصص اورولوژی قرار گرفته و ابتدا مشکل اختلال نعوظ و سپس مشکل زود انزالی را برطرف کنید. راه کم خطر و ساده تر هم این است که کلا از مصرف قرص های تاخیری، اسپری، ژل و سایر ابزارها پرهیز کرده و به جای آن از روش های روان شناختی و ورزش های تقویت عضلات کف لگن استفاده کنید. این موارد کاملا بدون عوارض هستند و اثرگذاری آنها هم اثبات شده است.

پاسخ سوال خود را در این مطلب پیدا نکردید؟
لازم است قسمتی از این مطلب را بیشتر توضیح دهیم؟
دوست دارید با مطرح کردن پیشنهادتان این مقاله را کامل کنید؟
پس سوال و پیشنهاد خود را برای ما ارسال کنید، به سرعت پاسخ شما را خواهیم داد...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *