هزینه کاشت مو؛ چه عواملی در قیمت کاشت مو موثر است؟

هزینه کاشت مو یکی از پرسش‌های اساسی افرادی است که دچار ریزش موی شدید شده و به دنبال پیوند مو هستند. در واقع کاشت مو را می‌توان به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفت. به این معنا که شما مبلغی را برای بازیابی زیبایی چهره خود سرمایه گذاری می‌کنید. بنابراین بهتر است برای داشتن یک سرمایه گذاری منطقی و مناسب، با هزینه کاشت مو به روش‌های مختلف آشنا شوید. زیرا قیمت کاشت مو یکی از مهمترین پارامترها برای انتخاب بهترین روش کاشت مو برای شما خواهد بود. برای تعیین قیمت کاشت مو باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت. وسعت طاسی، تراکم مد نظر، میزان گرافت کاشته شده و روش انتخاب شده برای کاشت مو از جمله عوامل تاثیرگذار بر هزینه کاشت مو هستند. برای آشنایی بیشتر با قیمت کاشت مو در کشورهای توسعه یافته دنیا، راه‌های پیدا کردن کمترین هزینه کاشت موی سر و عوامل موثر بر قیمت کاشت مو در ادامه با ما در مجله اینترنتی لی‌لی‌مگ همراه باشید.

هزینه کاشت مو؛ چه عواملی در قیمت کاشت مو موثر است؟
هزينه كاشت مو چه مقدار است؟

مقایسه هزینه کاشت مو در ایران و جهان

پیش از آن که به سراغ هزینه کاشت مو با روش‌های مختلف و همچنین بررسی عوامل موثر بر قیمت کاشت مو برویم، بد نیست نگاهی به هزینه این عمل جراحی در کشورهای مختلف جهان و مقایسه آن با کشور خودمان داشته باشیم.

هزینه کاشت موی سر در ترکیه چقدر است؟

کشور ترکیه از سالیان گذشته در حال توسعه صنعت توریسم درمانی یا گردشگری سلامت بوده و با کاشت مو جایگاه خود را به خوبی در این صنعت پیدا کرده‌است. بیشترین جذب متقاضی کاشت مو در ترکیه از کشورهای عربی خلیج فارس و بریتانیا است. دلیل این امر، قیمت کاشت مو پایین‌تر در مقایسه با کشورهای اروپایی و همچنین کیفیت خوب خدمات در مراکز کاشت موی ترکیه است. هزینه تقریبی کاشت مو در ترکیه با هزینه اقامت تقریبا بین 1500 تا 2000 یورو می‌باشد.

قیمت کاشت مو در هند در مقایسه با کشورهای اروپایی

کشور هند از جمله کشورهایی است که هزینه کاشت مو پایینی دارد و از این نظر در جهان شناخته شده است. در واقع هندوستان به عنوان ارزان‌ترین کشور برای انجام کاشت مو شناخته می‌شود. هر چند با احتساب فاصله و هزینه‌های سفر، شاید آنقدرها هم کاشت مو در هند ارزان تمام نشود؛ مخصوصا برای افرادی که در کشورهای اروپایی ساکن هستند. وجود مسافت زیاد و شاید شک و شبهه در کیفیت خدمات قابل ارائه در این کشور، باعث شده تا کاشت مو در هند مانند ترکیه برای اروپایی‌ها جذاب به نظر نرسد. هزینه کاشت مو طبیعی در این کشور تقریبا 1000 یورو است که در مقایسه با کاشت مو در اروپا که از 3000 یورو شروع شده یا در آمریکا که بین 15 تا 25 هزار یورو می‌باشد، قابل مقایسه نیست.

تفاوت هزينه كاشت مو در کلینیک‌های ایران و کشورهای اروپایی چقدر است؟

در حال حاضر هزینه کاشت مو در ایران تقریبا بین 500 یورو تا 800 یورو است که در مقایسه با کشورهای اروپایی و حتی هند، مبلغی پایین‌تر است. حال ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که آیا قیمت پایین هزینه کاشت مو در ایران دلیلی بر بی‌کیفیتی آن است؟ پاسخ این سوال منفی است. در ایران به دلیل تعدد کلینیک‌های کاشت مو و متقاضیان زیاد، قیمت کاشت مو پایین نگه داشته شده است. حتی کیفیت جراحی کاشت مو در کلینیک‌های معتبر ایران از بیشتر کشورهای پیشرفته دنیا بالاتر است. نمونه کاشت‌های انجام شده در کلینیک‌ها و مقایسه تصاویر آن‌ها با تصاویر ارائه شده در وب سایت‌های پزشکی کشورهای دیگر گواه این ادعا است. به علاوه نوسانات ارزی هم یکی دیگر از دلایل کمتر بودن هزینه کاشت مو در ایران نسبت به کشورهای اروپایی است.

تفاوت هزينه كاشت مو در کلینیک‌های ایران و کشورهای اروپایی چقدر است؟
مقایسه هزینه کاشت مو در ترکیه با سایر کشورهای اروپایی

کمترین هزینه کاشت مو در ایران مربوط به کدام روش است؟

کاشت موی ارزان اگر قانونی هم باشد، معمولا با روش‌های سنتی و قدیمی انجام می‌شود. در روش‌های قدیمی به دلیل این که از دستگاه، ابزار و وسایل تخصصی استفاده نمی‌شود، معمولا کیفیت پیوند مو پایین‌تر است و قیمت آن نیز کمتر از روش‌های نوین می‌باشد. از طرفی در نظر داشته باشید که یک یا نهایتا دو بار می‌توانید عمل کاشت موی طبیعی را انجام دهید و تنها همین یک یا دو شانس را برای زیباتر شدن چهره‌تان دارد. بنابراین بهتر است خیلی به دنبال ارزان‌ترین روش کاشت مو نباشید. بلکه به دنبال مناسب‌ترین روش کاشت مو برای خودتان باشید. برای یافتن مناسب‌ترین روش کاشت مو و معیارهای موثر در انتخاب آن، توصیه می‌کنیم به مقاله ما با موضوع بهترین روش کاشت مو طبیعی مراجعه کنید. البته مشخص است که قیمت کاشت مو هم یکی از پارامترهای مهم در انتخاب بهترین روش است. پس باید با عوامل موثر بر قیمت کاشت مو آشنا شوید. در این بین تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو، یکی از مهمترین عوامل موثر بر هزینه‌ی این عمل زیبایی است. به همین جهت در ادامه شما را با هزینه کاشت مو به روش‌های مختلف آشنا می‌کنیم.

کمترین هزینه کاشت مو در ایران مربوط به کدام روش است؟
کمترین قیمت کاشت مو برای کدام روش است؟

هزینه کاشت مو طبیعی به روش FUT چقدر است؟

کاشت مو به روش FUT یکی از قدیمی‌ترین روش‌ها از میان روش‌های مورد تایید و معتبر پیوند موی طبیعی است. در این روش یک نوار 1 یا دو سانتیمتری از بانک مو برداشته شده و فولیکول‌های مو بصورت یکجا و به سرعت برداشت می‌شود. سپس با استفاده از یک میکروسکوپ فوق‌العاده قوی، فولیکول‌های مو جدا شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می‌شود. به همین دلیل مدت زمان کاشت مو کاهش یافته و احتمال آسیب دیدن گرافت‌های مو بسیار کم است. همین سرعت عمل باعث می‌شود تا هزینه کاشت مو به روش FUT کمتر از سایر روش‌های کاشت مو باشد. اگر بخواهیم قیمت حدودی این روش را بیان کنیم، باید گفت که روش FUT در بعضی کلینیک‌ها بین 4 تا 6 میلیون تومان انجام می‌شود. لازم به ذکر است که روش FUT نسبت به سایر روش‌های کاشت مو تهاجمی‌تر بوده و با خونریزی زیادی همراه است. همچنین اگر پزشک تخصص کافی نداشته باشد، ممکن است خط اسکار در ناحیه برداشت مو از پشت سر به وضوح باقی بماند.

هزینه کاشت مو طبیعی به روش FUT چقدر است؟
کاشت مو FUT با مناسب ترین قیمت کاشت مو

هزینه کاشت مو با روش FIT  و Micro FIT چقدر است؟

کاشت مو به روش FIT شاخه‌ای دیگر از روش‌های پیوند موی طبیعی است که برخلاف روش FUT، یک جراحی کم‌تهاجمی محسوب می‌شود. در این روش فولیکول‌های مو به کمک یک پانچ مخصوص و به صورت تک به تک از ناحیه بانک مو برداشت شده و پس از دسته بندی در ناحیه گیرنده کاشته می‌شوند. هزینه کاشت مو با این روش نسبت به روش FUT بیشتر و حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان است. البته اضافه کردن دستگاه‌های جدید و پیشرفته در سال‌های اخیر باعث توسعه‌ی روش FIT و پیدایش روش‌های جدید با بازدهی بیشتر شده است. یکی از این روش‌ها کاشت مو به روش Micro FIT است که تقریبا از سایر روش‌های کاشت مو گران‌تر است. دلیل گرانی این روش ظریف‌کاری و انحصاری بودن انجام آن به جراحان خاص است. با روش میکروفیت عوارض جانبی عمل به حداقل رسیده و در هنگام عمل نیز درد و خونریزی بسیار کمتری ایجاد می‌شود. مراقبت‌های بعد از کاشت مو در این روش راحت‌تر و بهبودی سریع‌تر رخ می‌دهد. به همین دلیل روش میکروفیت با استقبال بسیار زیاد متقاضیان کاشت مو روبرو شده است. هزینه روش میکروفیت حدود ۷ تا ۹ میلیون تومان در حالت عادی و ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان در برخی کلینیک‌ها می‌باشد.

هزینه کاشت مو با روش FIT و Micro FIT چقدر است؟
قیمت کاشت مو با تکنولوژی سال 2020

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟

کاشت مو به روش SUT یکی از جدیدترین روش‌های پیوند مو است که با استفاده از دستگاه‌های جدید و پیشرفته انجام می‌گیرد. همچنین سرعت این روش نسبت به روش FUT پایین‌تر است و ممکن است چند جلسه طول بکشد. به همین جهت قیمت کاشت مو با این روش بیشتر از روش برداشت نواری است. تعیین آن که کاشت مو با این روش چند مرحله و چند جلسه طول بکشد، بستگی به سطح ناحیه‌ی بدون موی سر، کیفیت و اندازه‌ی بافت پیوندی دارد. در مجموع هزینه پیوند موی طبیعی به روش SUT بر اساس کیفیت و تراکم مویی که باید کاشته شود، حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان است.

هزینه کاشت مو به روش SUT چقدر است؟
معرفی ارزان ترین روش کاشت مو در ایران

هزینه پیوند مو به روش ترکیبی چقدر است؟

در کاشت مو به روش ترکیبی هر دو روش FIT و FUT بکارگرفته می‌شود. به همین دلیل در مرحله براشت، تعداد گرافت‌های بیشتری از بانک مو برداشته شده و در نتیجه تعداد زیادتری از موها نسبت به روش‌های دیگر پیوند زده می‌شوند. بنابراین به دلیل مدت زمان طولانی‌تر و سختی عمل، هزینه‌ی این روش نسبت به کاشت مو FUT بیشتر و نسبت به روش FIT کمتر خواهد بود. هزینه تقریبی کاشت مو به روش ترکیبی در انواع کلینیک‌ها از قیمت 7 میلیون تومن آغاز می‌شود.

توجه: عمل کاشت موی طبیعی برای کاشت ابرو نیز استفاده می‌شود و این عمل هزینه تقریبی 4 تا 5 میلیون تومن در بعضی از کلینیک‌ها دارد.

هزینه پیوند مو به روش ترکیبی چقدر است؟
هزینه کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

قیمت کاشت هر تار مو (هزینه پیوند مو برای هر گرافت)

در قسمت قبل بیان کردیم که قیمت کاشت مو ممکن است بر اساس تکنیک انتخاب شده برای شما متفاوت باشد. علاوه بر این معیار، بسیاری از کلینیک‌های کاشت مو قیمت کاشت هر تار مو و یا هر گرافت مو را اعلام می‌کنند و پس از کاشت مو و تعیین دقیق تعداد تار موی کاشته شده، قیمت پیوند مو را تعیین می‌کنند. روش دیگری که برای تعیین هزینه کاشت مو وجود دارد، تعیین قیمت بر اساس مساحت کاشت مو است. توجه داشته باشید که هر تار مو یعنی فقط یک عدد مو و هر گرافت مو از یک یا چند تار مو تشکیل می شود. در حال حاضر بسیاری از کلینیک‌ها هزینه کاشت موی سر را بر مبنای تعداد گرافت کاشته شده محاسبه می‌کنند. در مجموع قیمت کاشت هر تار مو بسته به شرایط متقاضی متفاوت است و بین 250 یا 300 تومان خواهد بود. البته این قیمت ممکن است در کلینیک‌های مختلف، متفاوت باشد.

قیمت کاشت هر تار مو (هزینه پیوند مو برای هر گرافت)
برآورد قیمت کاشت مو با توجه به میزان ناحیه کاشت مو

سایر عوامل تاثیر گذار بر قیمت کاشت مو

در قسمت‌های قبل توضیح دادیم که روش کاشت مو تا چه اندازه در تعیین هزینه‌های مرتبط با عمل پیوند مو موثر است. بنابراین اگر بخواهید از روش FUT (پیوند واحد فولیکول) یا FUE (استخراج واحد فولیکول) استفاده کنید، با تفاوت‌های چشم‌گیری در هزینه مواجه خواهید شد. به علاوه همانطور که گفته شد، اولین ملاحظه در زمان تخمین هزینه‌ی پیوند مو مربوط به تعداد موهای پیوندی است. بعضی از کلینیک‌ها بر اساس تعداد پیوندهایی که انجام می‌دهند و برخی دیگر بر اساس جلسه‌ی درمانی و به صورت کلی هزینه را محاسبه می‌کنند. فاکتور جلسه‌ی درمانی می‌تواند به جلسات کوتاه مدت، جلسات متوسط و جلسات بلند تقسیم بندی شود که ممکن است بین 3 تا 8 طول ‌بکشد. در کنار این موارد، شهر و منطقه‌ای که بیمارستان و یا کلینیک قرار دارد و یا معروفیت نام آن هم در میزان هزینه کاشت مو تاثیرگذار است. هزینه رفت و آمد به شهر کلینیک مورد نظر، هزینه اقامت، وسعت ناحیه طاسی سر و شهرت پزشک کاشت مو از دیگر عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت کاشت مو هستند (اطلاعات بیشتر).

ذکر این نکته ضروری است که اکثر کلینیک‌ها برای محاسبه‌ی هزینه عمل کاشت مو از شما می‌خواهند که تصویر از 3 ناحیه روبرو، بالا و پشت سر را از طریق شبکه‌های مجازی برای آنها ارسال نمایید تا قیمت تقریبی کاشت مو را براساس تعداد گرافت محاسبه کنند. یک راه ساده برای محاسبه تقریبی تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت و در نتیجه بدست آوردن هزینه حدودی کاشت مو، مراجعه به این سایت یا استفاده از نرم افزار محاسبه‌گر تعداد گرافت با نام Graft Calculator به صورت آنلاین است. کاربران اپل می‌توانند از این نرم‌افزار برای محاسبه سریع قیمت کاشت مو استفاده کنند.

همانطور که گفته شد، انتخاب کلینیک تاثیر زیادی در هزینه‌های کاشت مو دارد. اما آیا هر کلینیکی برای کاشت مو مناسب است؟ برای این که با آگاهی بیشتر اقدام به انتخاب کلینیک کاشت مو کنید، توضیحات یک دکتر کاشت مو را در ویدئوی زیر بشنوید:

در صورت تمایل می‌توانید صوت این ویدئو را جداگانه بشنوید:

هزینه کاشت موی سر در تهران، اصفهان و شیراز

همانطور که بیان شد، شهری که کلینیک در آن قرار دارد هم می‌تواند بر قیمت کاشت مو موثر باشد. البته به هیچ عنوان نباید فریب قیمت‌های پایین برخی کلینیک‌ها در شهرهای مختلف را بخورید. متاسفانه در سال‌های اخیر به دلیل عدم نظارت مناسب بر عملکرد مراکز کاشت مو در شهرهای پر جمعیت ایران مانند تهران، شیراز، اصفهان، مشهد و کرج، برخی افراد اقدام به انجام کاشت مو در محیط غیر درمانی می‌نمایند و لذا قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به مراکز درمانی معتبر ارائه می‌دهند. باید توجه داشت که انجام کاشت مو در مراکز غیر درمانی بدون حضور پزشک متخصص پوست و مو و جراح کاشت مو به همراه تیم پزشکی غیر مجاز و خطرناک می‎‌باشد. ممکن است در صورت وقوع هرگونه اشتباه یا خطای پزشکی و نبود پزشک، صدمات جبران ناپذیری به سلامتی شما وارد شود.

هزینه کاشت موی سر در تهران، اصفهان و شیراز
پارامترهای موثر بر هزینه کاشت موی سر

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه کاشت مو، شما را به دیدن ویدئوی زیر دعوت می‌کنیم:

سخن پایانی درباره قیمت کاشت مو

هر چند کاشت مو برای خیلی از افراد ضروری و حیاتی است، اما عملی نیست که با انجام نشدن آن دچار مشکل حادی در زندگی روزمره‌تان شوید. این صحبت به این منظور نیست که شما را از انجام کاشت مو منصرف کنیم؛ بلکه با این هدف است که به شما یادآوری کنیم با مطالعه و بررسی روش‌های مختلف کاشت مو می‌توانید با یک بار هزینه کردن، یک عمل پیوند موی موفقیت‌آمیز داشته باشید. پس سعی کنید محلی را انتخاب نمایید که اصول بهداشتی را به درستی رعایت نماید و جزو بهترین کلینیک‌های کاشت مو در تهران یا شهرستان باشد، تا هم عوارض کمتری برای شما داشته باشد و هم نیاز نباشد با هزینه بیشتر مجددا کاشت مو انجام دهید.