سلامت زنان

سلامت زنان یکی از مهمترین حوزه‌های بهداشت و سلامت است. زیرا زنان بخش مهمی از جامعه را تشکیل داده و به عنوان مادر و همسر وظایف سنگین و مهمی در رشد و تربیت فرزندان، آرامش دادن به همسر و به طور کلی رشد و حفاظت از بنیان خانواده دارند. به همین دلیل لازم است با موارد مختلف در حوزه‌ی سلامت زنان آشنا شده تا از مشکلات آینده پیشگیری کنید.

آشنایی با بیماری‌های زنان و روش‌های پیشگیری و درمان آن بخش مهمی از حوزه‌ی سلامت زنان را تشکیل می‌دهد. از مهمترین انواع بیماری‌های زنان می‌توان به مشکلات دوران قاعدگی، تاخیر در پریود، سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، مشکلات ناباروری، اختلال‌های هورمونی، بیماری‌های دستگاه تناسلی خانم‌ها نظیر عفونت واژن، خفگی رحم، تنبلی تخمدان، افسردگی پس از زایمان و دیابت بارداری اشاره کرد. برای آگاهی از علایم این بیماری‌ها، روش‌های پیشگیری از آنها در خانه، روش‌ها درمان خانگی و سایر موضوعات در این حوزه با لی‌لی‌مگ همراه شوید. ما به تمام پرسش‌ها و مشکلات شما پاسخ داده و به بهترین شکل ممکن راهنمایی خواهیم کرد.

بهداشت زنان و سلامت جنسی خانم‌ها یکی دیگر از مهمترین اهداف حوزه‌ی سلامت زنان است. رعایت موارد بهداشتی زنان تاثیر زیادی در پیشگیری از بیماری‌ها زنان از جمله مشکلات دستگاه تناسلی زنان دارد. نحوه استفاده از نوار بهداشتی، مزایا و معایب دوش واژینال، مزایا و معایب استفاده از ژل لوبریکانت و سایر ابزارهای رابطه‌ی جنسی و همچنین آشنایی با بهترین برندهای مربوط به بهداشت و سلامت جنسی از جمله موضوعاتی است که در صفحه‌ی سلامت زنان از مجله‌ی لی‌لی‌مگ به آن می‌پردازیم.

تناسب اندام زنان یکی دیگر از بخش‌های مهم در حوزه‌ی بهداشت و سلامت زنان است. زنان از نظر فیزیک و آناتومی بدن با آقایان تفاوت دارند. به همین جهت ورزش‌ها و سایر نکات مهم در تناسب اندام آنها متفاوت است. آشنایی با رازهای لاغری و عضله سازی در خانم‌ها، بهترین ورزش‌ها برای افزایش زیبایی اندام خانم‌ها و تفاوت‌های تناسب اندام زنان با مردان مواردی هستند که به آنها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

بارداری، آمادگی برای بارداری و مراقبت‌های بعد از وضع حمل یکی دیگر از مهمترین حوزه‌های سلامت زنان است. یک زن به عنوان مادر، وظیفه‌ی نگهداری از جنین در رحم را بر عهده دارد. وظیفه‌ای که به مراقبت فراوان و رعایت نکات مهمی نیاز دارد. مواردی که بدون همراهی همسر و البته توجه به نکات متخصص زنان و زایمان امکانپذیر نیست. به علاوه آشنایی با علایم بارداری، روش‌های تشخیص بارداری نظیر بیبی چک و آزمایش بتا، روش‌های جلوگیری هورمونی و غیرهورمونی از بارداری و روش‌های فوری و اورژانسی پیشگیری هم از دیگر موارد مهم در این حوزه هستند. برای آشنایی بیشتر با این موضوعات و سایر موارد مهم در حوزه‌ی سلامت زنان مجله اینترنتی لی‌لی‌مگ را دنبال کنید.